هوش‌سامان، کسب‌و‌کار هوشمند
اطلاعات تماس
کامرانیه، مریم، پلاک 1 ۰۲۱-۲۲۲۰۹۸۱۱ (داخلی ۸۴۳۰) [email protected] ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از 09:00 تا 18:00

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه هوش سامان می باشد

کنترل طرح ترافیک

کنترل محدوده طرح ترافیک

امروزه شهرهای بزرگ بسیاری از جمله تهران ورود خودروها به مناطق مرکزی شهر را به‌ منظور کاهش حجم ترافیک محدود ساخته‌اند. در راستای بهینه‌سازی مدیریت محدوده طرح ترافیک می‌توان از سامانه پلاک‌خوان در دوربین‌های نظارتی استفاده کرد تا ورود خودروها به محدوده طرح ترافیکی را ثبت کنند و همچنین روند اخذ عوارض مربوطه با صرفه‌جویی در وقت و هزینه و با دقت بیشتر انجام شود.

سرعت‌سنجی خودرو

سامانه‌های پلاک‌خوان با ثبت زمان عبور خودرو از مقابل هر یک از دوربین‌های نظارتی موجود در مسیر، سرعت متوسط خودرو را میان هر دو نقطه متوالی محاسبه می‌کنند و از این طریق وسایل نقلیه‌ای را که از سرعت مجاز عبور کرده‌اند تشخیص می‌دهند. همچنین شایان‌ذکر است به دلیل اینکه سرعت به‌ صورت متوسط ثبت می‌شود حتی اگر راننده در مقابل این دوربین‌ها ترمز کند، تاثیر چندانی در محاسبه نهایی نخواهد داشت.

محاسبه مدت سفر

از پرطرفدارترین کاربردهای سامانه پلاک‌خوان تخمین مدت‌ زمان سفر جاده‌ای است. به این منظور، سامانه پلاک‌خوان خودرو در نقاط مختلف یک جاده نصب می‌شود و مدت زمان مورد نیاز برای طی مسیرهای مختلف به تفکیک محاسبه می‌شود. با تحلیل آماری زمان‌های تخمینی می‌توان با دقت مطلوبی، متوسط زمان و تغییرات آن را در ساعات مختلف روز و یا روزهای مختلف هفته اندازه‌گیری کرد و در اختیار مسافران قرار داد.