هوش‌سامان، کسب‌و‌کار هوشمند
اطلاعات تماس
کامرانیه، مریم، پلاک 1 ۰۲۱-۲۲۲۰۹۸۱۱ (داخلی ۸۴۳۰) [email protected] ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از 09:00 تا 18:00

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه هوش سامان می باشد

کاربردهای سامانه پلاک‌خوان

با افزایش جمعیت شهرها، پیشرفت تکنولوژی و گسترش زیرساخت‌های سیستم حمل‌ونقل عمومی، نیاز به کنترل تردد و تأمین امنیت این ناوگان به‌ صورت هوشمند بیش‌ از پیش احساس می‌شود. یکی از پرکاربردترین تکنولوژی‌هایی که امروزه برای این منظور به‌ کار برده می‌شود سامانه پلاک‌خوان است. این سامانه از دانش به‌ روز هوش مصنوعی، پردازش تصویر و نویسه‌خوان نوری استفاده می‌کند و دارای کاربردهای بسیار گسترده‌ای است.

این سامانه به منظور مدیریت و نظارت بر تردد خودروها در پارکینگ‌ها، و ورود و خروج وسایل نقلیه در محیط‌های خاص، به‌ طور جدی مورد توجه سازمان‌ها، مراکز و مجتمعات قرار گرفته است. همچنین، از مهم‌ترین مزایای استفاده از این سامانه هوشمند می‌توان به‌ دقت بالا، افزایش سرعت تشخیص، کاهش خطای انسانی، امنیت بیشتر، صرفه‌جویی در وقت، هزینه و نیروی انسانی اشاره کرد.

کاربردهای گسترده سامانه پلاک‌خوان در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف به شرکت‌ها و دولت‌ها اجازه می‌دهد تا تصمیمات و سیاست‌های هوشمندانه‌تر و موثرتری اتخاذ کنند، خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهند، امنیت را بهبود بخشند و هم‌زمان آلودگی هوا را کاهش دهند. در این راستا برای آشنایی بیشتر، به معرفی کاربردهای سامانه پلاک‌خوان می‌پردازیم.