هوش‌سامان، کسب‌و‌کار هوشمند
اطلاعات تماس
کامرانیه، مریم، پلاک 1 ۰۲۱-۲۲۲۰۹۸۱۱ (داخلی ۸۴۳۰) [email protected] ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از 09:00 تا 18:00

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه هوش سامان می باشد

تشخیص چهره

شناسایی چهره

فناوری شناسایی چهره یا Face Detection قادر به تشخیص تعداد چهره‌های موجود در یک تصویر، مختصات و هندسه‌ی آن‌ها است. هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری عمیق (Deep Learning) در راستای تشخیص انواع چهره‌ها در زوایای مختلف ما را یاری می‌کنند. دستگاه‌های کنترل تردد، تماس تصویری و عکس‌های سلفی از جمله کاربردهای شناسایی چهره است.

تشخیص چهره

فناوری تشخیص چهره یا Face Recognition به تحلیل، تطبیق و تایید هویت یک چهره در یک تصویر می‌پردازد. این سرویس اطلاعات به دست آمده از تصویر را در قالب اثرچهره (Faceprint) با تصاویر موجود در بانک اطلاعات مقایسه می‌کند. باز کردن قفل گوشی، مرتب‌سازی تصاویر و تایید هویت در خودپردازها از کاربردهای این فناوری است.

تطابق چهره

فناوری تطابق چهره یا Face Verification به مقایسه چهره واقعی یک فرد با یک تصویر می‌پردازد. این سرویس در صورت انطباق تایید می‌کند که فرد و تصویر هر دو معرف یک شخص واحد هستند. تلفن‌های همراه با قابلیت پشتیبانی از FaceID، فرآیند انطباق چهره فرد با تصویر گذرنامه در فرودگاه‌ها و سامانه‌های امنیتی احراز هویت از این سرویس استفاده می‌کنند.

استخراج ویژگی‌های چهره

سیستم تشخیص چهره با استفاده از تکنولوژی استخراج ویژگی‌های چهره یا Face Attributes Detection مشخصه‌های کلیدی یک چهره مانند فاصله چشم، عمق حفره‌های چشم، فاصله‌ی پیشانی تا چانه، شکل استخوان گونه، خط لب، گوش و چانه را تشخیص می‌دهد. علاوه بر آن، قادر به تشخیص ویژگی‌های دیگری مانند جنسیت، رنگ مو و وجود عینک نیز است.

حالات احساسی

با استفاده از فناوری تشخیص حالات احساسی چهره یا Facial Expression Recognition می‌توان نوع و نشانه‌های یک حس را در افراد تشخیص داد و از این طریق به احساسات آن‌ها در مواجهه با یک متن، تصویر یا عمل پی برد. این فناوری قادر است با تحلیل نشانه‌ها، شش حس شادی، غم، عصبانیت، تعجب، ترس و انزجار را تشخیص دهد.

تشخیص چهره افراد شناخته شده

در این فناوری یک بانک اطلاعاتی شامل چهره‌های شناخته شده و اطلاعات مربوط به اثرچهره (Faceprint) هر کدام ایجاد می‌شود. با بکارگیری این اطلاعات و بررسی تصویر ورودی، شبیه‌ترین چهره از بین افراد شناخته‌شده به عنوان خروجی ارائه می‌شود. لازم به ذکر است در این سرویس تصویر ورودی لزوما باید تنها شامل یک چهره باشد.

محوکردن چهره

حفظ حریم خصوصی افراد و ممانعت از افشای چهره آن‌ها، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه باید به آن توجه شود. فناوری محو کردن چهره یا Face Blurring در راستای تامین امنیت هویت افراد به کار می‌رود.